Już jest najnowszy Raport „Touroperatorzy 2022”. ITAKA została liderem branży i największym polskim touroperatorem. Na podium jest również TUI, Rainbow, Coral Travel i Exim Tours.
Fot. Pixabay

Jak co roku, redakcja Wiadomości Turystycznych poprosiła wiodących touroperatorów o podsumowanie finansowe zakończonego roku obrotowego 2021. Przedstawione dane potwierdzają informacje, które pojawiały się w ciągu roku w wypowiedziach szefów biur podróży.

Raport ”Touroperatorzy. Turystyka wyjazdowa. Ranking 2022” opiera się na potwierdzonych danych za rok 2021, oficjalnie przekazanych przez największych polskich organizatorów turystyki. Ranking jest szczegółową analizą kolejnego okresu dla przedsiębiorstw turystyki wyjazdowej. Informacje pokazują optymistycznie jak branża wychodzi z pandemicznego kryzysu.

 „Jesteśmy zaszczyceni tytułem lidera branży.” – komentuje Piotr Henicz, Prezes ITAKI.

Mimo nieprzewidywalnego sezonu 2021, po raz kolejny zajęliśmy pierwsze miejsce pod względem osiągniętych przychodów w 2021 r., utrzymując pozycję lidera wśród touroperatorów działających w Polsce. „Pokazuje to nie tylko stabilność i dojrzałość firmy, ale także jak ważne jest zabezpieczenie finansowe na tak trudne i nieprzewidywalne sytuacje kryzysowe, z jakimi mamy do czynienia w naszej branży w ostatnich latach – dodaje Piotr Henicz, Prezes ITAKI.

Źródło: Wiadomości Turystyczne