Do końca lutego Stara Kopalnia proponuje ofertę na ferie „Górnicza Zima”, ale już w najbliższy weekend propozycja nie tylko dla zakochanych. W Sali Łańcuszkowej zagra Ralph Kaminsky, a odważni będą mogli się sprawdzić podczas Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi.

Wałbrzyska Stara Kopalnia luty rozpoczęła od kolejnej wizyty na stokach. W pierwszy weekend gościła ze swoim stoiskiem na stoku Winterpol w Karpaczu zapraszając do Wałbrzycha każdego kto odwiedził miasteczko Dolnego Śląska podczas Projektu Zima. Nie zabrakło prawdziwie górniczych animacji, zagadek i doświadczeń prosto z mini centrum nauki SOWA. Wałbrzyską kopalnię podczas tego eventu będzie można spotkać jeszcze kilka razy tej zimy.

Tymczasem już w najbliższy weekend pierwsze duże wydarzenie muzyczne tego roku w Starej Kopalni. Na estradzie sali łańcuszkowej wystąpi jedne z obecnie najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych wokalistów w naszym kraju. Uczestnik największych Polskich Festiwali Muzycznych – koncertował na Opener Fesiwal, Orange Warsaw Festiwal, Pol’and’Rock Festiwal czy w KFPP w Opolu, zdobywca statuetek Fryderyka i Paszportu Polityki za działalność muzyczną – Ralph Kaminsky ze swoją najnowszą płytą Bal u Rafała, która wyprzedaje wszystkie sale koncertowe w kraju. Nie inaczej będzie w Wałbrzychu. Już w sobotę szykuje się wyjątkowy bal w Starej Kopalni. Początek koncertu o godzinie 20:00, biletów na to wydarzenie już nie ma.

Nieco młodszym oraz dla całych rodzin kopalnia proponuje wizytę w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Teraz również z nowością – biletem łączonym na zabawę w strefie SOWA oraz zwiedzanie kopalni z przewodnikiem.Wałbrzyska Stara Kopalnia Dwie atrakcje w cenie jednego biletu to propozycja na spędzenie przynajmniej pół dnia na terenie kopalni. Bezpłatnie można również wziąć udział w queście – grze terenowej „Górnicza Przygoda” po terenie zewnętrznej instytucji. Ulotki gry do pobrania są w Sztygarówce oraz w kasie SOWA. Quest rozwiązać można również z aplikacją na telefon Questy – Wyprawy Odkrywców.

Do końca lutego Centrum Nauki i Sztuki z Wałbrzycha proponuje wspólne zajęcia podczas zimowych ferii. Pełna oferta zajęć „Górnicza Zima” dostępna www.starakopalnia.pl.

Oczywiście przewodnicy w Starej Kopalni na turystów czekają codziennie od 10:00 do 16:00.

Źródło i zdjęcia: Wałbrzyska Stara Kopalnia