Od 26 lipca można się zapisywać na rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się 21 sierpnia w  ramach Małopolska Tour w  Tarnowie. Na cyklistów czekają aż cztery, zróżnicowane pod względem długości (od 7 km do 40) oraz trudności, trasy rowerowe do wyboru. Każdy miłośnik jednośladów, niezależnie od wieku, czy stopnia zaawansowania, na pewno znajdzie coś dla siebie. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy mogą liczyć na pakiet startowy z pamiątkową koszulką. Udział w rajdzie (oraz całej imprezie) jest bezpłatny, a liczba pakietów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Małopolska Tour to prawdziwie rowerowe święto, które przyciąga całe rodziny pasjonatów dwóch kółek. Wydarzenie organizowane jest od pięciu lat i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest to dowód na to, że Małopolanie lubią aktywnie spędzać wolny czas w gronie najbliższych. W 2021 roku miastami-gospodarzami imprezy były Stary Sącz i Wadowice, a tegoroczna edycja odbędzie się 21 sierpnia w Tarnowie oraz 11 września w Oświęcimiu. Zapraszamy – cała Małopolska na rowery! – mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa.

Małopolska Tour to nie tylko rodzinny rajd rowerowy

To także moc sportowo-turystycznych atrakcji w miasteczku rowerowym Małopolska Tour. Pokazy dirt jumpingu czyli podniebnych ewolucji na rowerach, Kids Race czyli rowerowy wyścig dla najmłodszych, konkursy z nagrodami (do wygrania m.in. rower), warsztaty i gry zadaniowe w strefie wystawienniczej, pyszne jedzenie w strefie gastronomicznej oraz strefa zabaw dla dzieci – to tylko część z nich. A na koniec prawdziwa gratka dla fanów polskiej muzyki – koncert zespołu Wilki, który świętować będzie na scenie 30-lecie istnienia.

Trasy rajdu w Tarnowie są również dostępne w nawigacji Rowerowa Małopolska (www, Android, IOS).

Cykl wydarzeń Małopolska Tour jest finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Ramowy plan imprezy w Tarnowie:

9:30-11:30 – odbiór numerków i pakietów startowych
12:00 – otwarcie Małopolska Tour 2022
12:10 – start rodzinnego rajdu rowerowego
12:30 – otwarcie miasteczka Małopolska Tour 2022
14:00 – pokazy dirt jumpingu I
15:00 – Kids Race
16:00 – konkursy z nagrodami
17:00 – pokazy dirt jumpingu II
18:30 – pokazy dirt jumpingu III
19:00 – koncert zespołu WILKI
20:30 – zakończenie imprezy

Więcej informacji na: www: malopolskatour.pl
FB: Małopolska na rowery

Źródło i zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Turystyki