W tegorocznym sezonie Polskie Linie Lotnicze LOT polecą m.in. na Madagaskar. Loty na "Wyspę Króla Juliana" będą obsługiwane dreamlinerami z Lotniska Chopina w Warszawie i czeskiej Pragi na zlecenie biura turystycznego Itaka.

LOT podpisał z biurem turystycznym Itaka umowę na przewóz klientów biura drogą lotniczą o wartości prawie 400 mln złotych. W ramach porozumienia w tegorocznym sezonie zimowym polski przewoźnik zabierze turystów z Lotniska Chopina w Warszawie i czeskiej Pragi m.in. na Madagaskar. W ofercie lotów czarterowych znajdą się również połączenia do Bangkoku w Tajlandii, Meksyku, Wietnamu oraz na Dominikanę i Kubę.

LOT podpisał umowę z Itaką o wartości 364,5 mln zł na naszą działalność dalekiego zasięgu i jest to jedna z wielu umów. Przewoźnik wróci również do takich miejsc jak Bangkok oraz na Madagaskar, a konkretnie na lotnisko Nosy Be
– zapowiedział Michał Fijoł, wiceprezes ds. handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT podczas Kongresu Rynku Lotniczego.

Połączenia z Lotniska Chopina i Pragi na Madagaskar będą obsługiwane samolotami Boeing 787-8 Dreamliner. Będą one mogły zabrać na pokład do 252 pasażerów. LOT przekazał, że nie będzie sprzedawał biletów na Madagaskar za pośrednictwem swojego systemu rezerwacyjnego. Wyłączność w tym zakresie będzie miało biuro Itaka.

Trasa na Madagaskar będzie wykonywana jedynie w formule sezonowych lotów czarterowych. Oznacza to, że sprzedaż będzie odbywała się wyłącznie na stronie touroperatorów
– dodał Fijoł.

Lotnisko Nosy Be znajduje się na madagaskarskiej wyspie o tej samej nazwie, która położona jest w bliskim sąsiedztwie północno-zachodniego wybrzeża Madagaskaru. Region jest najpopularniejszym obszarem wypoczynkowym turystów na Madagaskarze.

Tekst: Anna Molęda – Kompolt