Polska Organizacja Turystyczna ogłasza kolejną edycję Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego zwycięzcy otrzymują Certyfikaty. POT zachęca do zgłaszania swoich obiektów, imprez lub ofert turystycznych. Do wygrania jest udział w dużej kampanii organizowanej przez POT, jak również udział w akcji promocyjnej. Konkurs to nie tylko szansa na promocję swojej oferty i wzmocnienie jej rozpoznawalności, ale również prestiż i szansa dołączenia do grona najlepszych w Polsce.

Fot. Pixabay

W konkursie mogą wziąć udział właściciele oraz zarządcy obiektów turystycznych z Wielkopolski, takich jak muzea, parki rozrywki, szlaki turystyczne, czy wyróżniające się obiekty noclegowe, jak również organizatorzy wydarzeń.

Zgłoszenie do udziału w konkursie odbywa się przez formularz online, przygotowany na stronie internetowej POT.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. 

13 lipca 2022 wystartował etap regionalny, którego organizatorem jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Chęć udziału w konkursie można przesyłać za pomocą formularza do dnia 4 września 2022 roku. Wyłonieni w nim zwycięzcy będą reprezentować województwo wielkopolskie w etapie ogólnopolskim konkursu. Etap ten potrwa od 19 września do 27 października, natomiast rozstrzygnięcie całości konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na przełomie listopada i grudnia (stacjonarnie lub w trybie online w zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej).

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:

  • Certyfikat POT
  • Złoty Certyfikat POT
  • Certyfikat Internautów
  • Certyfikat Specjalny

Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Kapituła konkursu może go przyznać produktowi turystycznemu najwcześniej po trzech latach od daty przyznania Certyfikatu POT. Certyfikat Specjalny dedykowany jest produktom, które na rynku są stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, ale jest w nich duży potencjał.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne wezmą udział w programie promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 200 tys. złotych. Dodatkowo zwycięzcy etapu regionalnego zostaną objęci akcją promocyjną przygotowaną przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Więcej informacji o konkursie na stronie POT.

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna