Fot. PHH

– podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

To już kolejny rok, kiedy PHH uczestniczył w Akcji Mikołaj na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Pracownicy holdingu z 12 oddziałów spółki spełnili 120 najskrytszych marzeń dzieci z wiosek w Mierzynie, Karlinie i Białogardzie.

Pracownicy z Grupy PHH z dwóch hoteli zorganizowali przyjęcia mikołajkowe dla potrzebujących dzieci. Załoga Moxy Katowice Airport obdarowała 42 dzieci z Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie nie tylko wspaniałymi prezentami, ale także sercem pełnym życzliwości, uśmiechem i ciepłem. Pyszny poczęstunek sprawił, że świętowanie było jeszcze bardziej wyjątkowe. 

Z kolei przedstawiciele Interferie Medical Spa Świnoujście wraz z 30 dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu piekli i ozdabiali wspólnie pierniki, ubierali choinkę i uczyli się świątecznych zabaw. Nie zabrakło również odwiedzin Św. Mikołaja, który miał dla każdego dziecka przygotowany słodki upominek.

PHH włącza się również w IX edycję akcji pod hasłem „Nie bądź Sknera, kup Pampera” przeznaczając środki pieniężne na zakup pampersów oraz wspierając fundację w organizacji balu charytatywnego. Fundacja opiekuje się m.in. placówkami: Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Kraszewo Czubaki, Domy Dziecka w powiecie Otwockim, Rodzinny Dom Dziecka w Podbieli, czy organizację „Misja Pomocy”.

Dodatkowo, Biuro Zarządu spółki Interferie sfinansowało materiały, które posłużyły do przygotowania stroików oraz ozdób świątecznych przez uczniów i terapeutów ze Szkoły dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu Przylądek w Parzniewie. Część ozdób została wystawiona na sprzedaż, a dochód wsparł Fundację Lepszy Start. Pozostała część natomiast ozdobiła świątecznie hotel Interferie Medical Spa.

Podczas corocznego spotkania mikołajkowego dla pracowników i ich rodzin w hotelu Renaissance odbyła się także zbiórka koleżeńska dla dzieci z Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego w Legnicy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na spełnienie dziecięcego marzenie o wyjeździe na zimowisko. Natomiast Hotel Halo Toruń wraz z harcerzami zorganizował zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy, gdzie zebrano 35 kg karmy.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Polski Holding Hotelowy